Про школу

Войславицька ЗШ І-ІІ ступенів




Школа! У цьому слові радість від знання.

Школа! У цьому слові кращий проміжок життя.

  Девіз школи:  "Кожній дитині –   знання і турботу"

  Наша мета-щаслива та успішна дитина.

   В 1951 році у нашому селі почала працювати початкова школа. Вчителем і директором школи був Василь Матусяк. Учні 5-8 класів навчалися у Федорівцівській школі.
   Новітня історія розвитку освіти у Волинській школі розпочалась із будівництва восьмирічної школи у 1966 році. І з 1966 року школа функціонує як восьмирічна, директором був призначений Василь Когут. Пізніше керівниками школи були: Бубенцова Віра, Роман Худзій, Галина Мельник, Надія Лис, Гойзан Віра, Рябінець Богдан. Микитюк Степан. У 1982 році директором було призначено Бучму Петра Івановича, а з 2008 року Славича Олега Васильовича. Цього ж року був проведений  капітальний ремонт школи.
   Сьогодні Войславицька ЗШ - це навчально-виховний заклад І-ІІ ступенів, в якому здобувають освіту 64 дітей 1-9 класів. Навчально-виховний процес здійснюють 16 досвідчених педагоги.
   Педагогічний колектив нашої школи – це колектив однодумців, який успішно вирішує завдання сьогодення і впевнено дивиться у майбутнє.
   Педагогічний колектив школи добивається хороших результатів у навчальній та виховній роботі.
Педколектив працездатний, успішно працює над реалізацією проблеми  «Розвиток педагогічної майстерності вчителів, реалізація ними принципів особистісно  орієнтованого навчання у формуванні творчої особистості з високими загальнолюдськими   якостями»

 Педагоги школи  у роботі з дітьми обирають такі орієнтири:
  Найдорожча цінність – людське життя;
  Якісна освіта – сяйво людського життя;
  Найскладніше мистецтво – мистецтво життєтворчості;
  Найбільше багатство – багатство людських стосунків;
  Найвища краса – краса людських взаємин

    Час поставив перед школою головне завдання : займатися пошуком та розвитком  особистості . З цією метою створено  у школі наукове  товариство учнів  (НТУ) «Ерудит». Головне завдання  товариства  - дати учневі  змогу розвинути свій інтелект  у самостійній творчій діяльності  з урахуванням  індивідуальних особливостей на нахилів . Головне правило участі учнів у науково-дослідницькій роботі : особистий інтерес та захоплення .
   Наше кредо: «Пишайся школою і зроби все, щоб вона пишалася тобою»
   За роки існування школи дітей навчали 120 вчителів. Гордістю школи і села є вчителька-пенсіонерка, відмінник народної освіти України Хорташко Галина Петрівна, яка віддала школі більше 40-а років. Вона є поетеса, видала не одну збірку віршів.
   Протягом існування школи станом на сьогоднішній день її закінчили 566 випускників. Серед випускників Войславицької школи велика кількість висококваліфікованих працівників різних галузей господарства: державних службовців, педагогів, лікарів, інженерів, підприємців, фермерів.
   Весело і цікаво проводять свій час учні нашої школи. Протягом багатьох років у школі працюють різні гуртки: «Юні квітникарі», «Народна творчість», «Виготовлення сувенірів», «Українське народознавство», «Валеологія». Гуртковою роботою охоплено 70% учнів навчального закладу.
  Виховання – це не однонаправлена передача досвіду і оціночних суджень від старшого покоління до молодшого, а взаємодія і співробітництво дорослих і дітей в сфері їх спільного буття. Це діяльність, яка органічно вплітається в цілісну тканину проживання дітьми, підлітками, старшими школярами свого індивідуального життя серед інших людей. З боку педагогів – це клопітка праця по створенню людин...
   Система роботи з учнями базується на пріоритетних напрямках громадянського, патріотичного, художньо-естетичного виховання, формування здорового способу життя, превентивного виховання, сприяє творчого розвитку особистості.
   Учні залюбки приймають участь у різних змаганнях, козацьких забавах, спортивних естафетах, виступають з концертами. Саме тут діти розкривають свої здібності та можливості. Такі свята згуртовують не тільки класні колективи, а й шкільний колектив в цілому.
   Традиційними в житті школи стали проведення загальношкільних свят: «Свято осені», святкування Різдва, Нового року, Андріївських вечорниць, Шевченківських днів, вечори зустрічі з випускниками, день Матері.
   Наша школа тісно співпрацює з Сокальським лісництвом. Щороку учні допомагають садити молоді деревця. Восени школярі приймають активну участь у зборі жолудів, насіння фруктових дерев, липи.
   До послуг вихованців 7 класних кабінетів, комп’ютерний клас, навчальна майстерня, бібліотека, спортивний майданчик, будується новий спортивний зал. Усі приміщення школи відповідають державним санітарним нормам. В вестибюлі школи розміщені державна символіка, інформаційні стенди, наочність. Кабінети озеленені, затишні, мають виражену індивідуальність, забезпечені дидактичними навчальними матеріалами для навчання і виховання учнів. Навчальний заклад достатньо забезпечений учнівськими столами, партами, меблями, стільцями. Ведеться контроль за їх збереженням.
   Наша школа працює за історико-краєзнавчим напрямком. В школі діє творча група вчителів та учнів, яка керується девізом: «Той, хто не знає свого минулого, той не гідний свого майбутнього».
   Впродовж усього часу учні  працювали над проектом «Вивчай і знай свій рідний край», вивчали і доглядали за визначними пам’ятками села, проводили опитування старожилів. В результаті роботи були зібрані матеріали по історії сіл Войславичі, Тудорковичі, Старгород, надруковано книгу «Войславичі», створено етнографічний куточок.
   В цьому навчальному році творча група учнів  та вчителів  працює над реалізацією  спільних з громадою проектів: «Фольклор села», «Художні промисли села» та оновленням експозицій етнографічного куточка.
   Школа і надалі працюватиме з громадськістю села, братиме активну участь у житті громади.

   Знання потрібні для життя, для України майбуття.

Візитна карта школи     Презентація

Немає коментарів:

Дописати коментар